Berlin-Brandenburg Atatürkçü Düşünce Derneği'nin 12. olağan genel kurulu 24 Mart 2013 Pazar günü Alman Sendikalar Birliği binası DGB-Haus'da yapıldı. Saat 13'te çoğunluk sağlanamadığı için tüzük gereği bir saat sonra yeniden toplanan genel kurula başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşı kahramanları ve şehit tüm asker, aydın, politikacı ve diplomatlar anısına bir dakikalık saygı duruşuyla başlandı. Genel kurulu Kazım Aydın başkanlığında Yücel Cengiz, Gül Ortaç ve Barış Göktepe'den oluşan divan heyeti yönetti. Almanya Atatürkçü Düşünce Dernekleri Birliği Başkanı BülentDemiral, yeni kurulan CHP Berlin Birliği başkanı avukat Ekrem Özdemir, CHP Berlin temsilcisi Sonay Ataç ve 23 Nisan Derneği genel sekreteri Ali Yıldırım genel kurul konukları arasındaydılar.

Berlin-Brandenburg ADD Başkanı Olcay Başeğmez konuşmasına ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan'ın mesajıyla başladı. Tansel Çölaşan'ın, "Bizler Atatürkçü Düşünce Derneği eşgüdümünde tüm Atatürkçü güçlerin birliğini sağlamak ve bunu başarmak zorundayız. Çünkü başarı örgütlü savaşımdan geçmektedir" şeklindeki sözleri salondakiler tarafından dakikalarca alkışlandı.

Çalışma Raporunu okuyan Olcay Başeğmez, derneğin son 2 yılda gerçekleştirdiği etkinliklerin ayrıntılı bir dökümünü yaptıktan sonra, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyetimizi yoketmeye, parçalamaya çalışanların misak-ı milliyi ağızlarına alma hakkı yoktur. Vatan, cumhuriyet ve emek birlikteliğini sonuna kadar yürekten destekleyeceğiz" şeklinde konuştu. Çalışma ve mali raporların ardından üyeler konuya ilişkin görüşlerini dile getirdiler. Yönetim Kurulu'nun aklanmasından sonra ilk kez rekor sayıda 19 adayın yönetime girmek için mücadele ettikleri görüldü.

Daha sonra yapılan seçimler sonunda Berlin-Brandenburg Atatürkçü Düşünce Derneği'nin yeni yönetim, denetim ve disiplin kurulları belirlendi. Yönetim Kurulu seçim sonuçlarına göre adayların aldıkları oy sayısı şöyle açıklandı: Beyhan Yıldırım (70), Olcay Başeğmez (65), Ali Erdoğmuş (56), Hayrettin Sucu (49), Hülya Güleç (46), Songül Pekdoğan (45), Eray Kulak (44) ve Nevzat Aydın (37). Eray Kulak yönetim kurulu üyeliğini kabul etmediğini açıkladı. AYPA'nın sorusu üzerine "daha önce yazılı olarak dağıttığı programını tek başına gerçekleştiremiyeceğini düşündüğü için" yönetime girmeyen Eray Kulak"ın yerine Nevzat Aydın girdi. 94 üyenin oy kullandığı genel kurulda dernek tüzüğüne göre yönetime girebilmek için en az 47 oy almak gerektiği, dolayısı ile ilk dört adayın dışındakilerin yönetime seçilememiş oldukları şeklindeki AYPA'nın ikazı başta divan heyeti olmak üzere dernek sorumluları tarafından dikkate alınmadı. Yönetim Kurulu'nun Pazartesi günü yaptığı yeni dönemin ilk toplantısında ise görev bölümü şu şekilde gerçekleştirildi: Başkanlığa Olcay Başeğmez (sosyalpedagog, hukukçu), 2. başkanlığa Ali Erdoğmuş (aktif sendikacı), saymanlığa Hayrettin Suçu (elektro tekniker), yazmanlığa Hülya Güleç (iktisatçı), basın-yayın sorumluluğuna Nevzat Aydın (psikolog), gençlik ve bilim sorumluluğuna TGB Almanya Başkanı Beyhan Yıldırım (sosyolog, politik bilimci) eğitim ve kültür sorumluluğuna Songül Pekdoğan (yönetici) seçildiler.

Denetleme Kurulu asil üyeliğine Musa Yeşil, Nimet Erişen ve Avukat Bilinç Isparta seçilirken Disiplin Kurulu ise asil üye olarak Bengü Cengiz, İbrahim Alkan ve Mukaddes Luckey'den oluştu.

KimKimdir - "Adının" veya "Soyadının" ilk harfine göre ...
A B C Ç D E F G Ğ H I İ J K L M
N O Ö Q P R S Ş T U Ü V X W Y Z
Oluşturulduğu 25.03.2013 tarihinden beri bu sayfaya kere erişilmiş olup
© AYPA.TV sitesi kurulduğu 31.12.1996'dan beri 2.500.000 + kere ziyaret edilmiştir.

© Dipl.-Ing. Ali YILDIRIM · D-13585 Berlin, Luther Platz 4
Tel.: +49 177 2427272 · +49 30 3366666 · Fax: 3333 023 · Ali[at]AYPA.net · AYPA.TV ©