Başbakan'dan Aylin'e ödül

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da düzenlenen uluslararası kongreye Berlin'den katılan Deukisch derneği kurucusu Aylin Selçuk'u tebrik etti. Aylin "Siyasetteki Türk kadının sayısı artmalı" dedi.

Başarılı çalışmalarıyla Almanya'da bir çok ödüle layık görülen Türk-Alman Kuşağı'nın (Die Deukische Generation) kurucusu ve başkanı Aylin Selçuk'a bir ödül de Türkiye'de verildi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "İşte Kadın" Kongresi'ne Berlin'den davet edilen Aylin Selçuk'a başarılı çalışmalarından dolayı onur plaketi takdim etti. Erdoğan törende, Türk ve Alman gençlerinin entegrasyonu ve iki toplum arasındaki ön yargıları yok etmek amacıyla çalışma yapan Selçuk'u başarılarından ötürü de kutladı.

BAŞARININ SIRRI EĞİTİM

Almanya'nın ünlü kadın dergilerinden Bild der Frauen'in "Güçlü ülke için güçlü kadınlar" sloganıyla düzenlediği yarışmada Almanya'nın 5 güçlü kadını arasına giren Aylin Selçuk, farklı ülkelerden gelen başarılı kadınların katıldığı Ankara Bilkent Otel'deki kongrede, 'Başarının sırrını' şöyle açıkladı: "Başarının sırrı eğitimdir. Kadınları eğitimli olmayan toplumlar başarılı olamaz. Bu nedenle kızların iyi bir eğitim alması çok önemli. Toplumun geleceği annelerin yetiştirdiği çocuklara bağlıdır. Yeni çıkarılan yasalara, teşviklere rağmen, aktif işgücü piyasasında ve özellikle de Türk siyasetinde kadınlar hala arzu edilen sayıda temsil edilmiyor. Türk siyasetinde kadının sayısı çoğaltılmalıdır' dedi.

Hürriyet - BERLIN - 03.12.2008

Kim-Kimdir

A - B - C - Ç - D - E - F - G - H - I - İ - J - K - L - M - N - O - Ö - Q - P - R - S - Ş - T - U - Ü - V - X - W - Y - Z


Oluşturulduğu 04.12.2008 tarihinden beri bu sayfaya kere erişilmiş olup
© AYPA.de sitesi ise kululduğu 31.12.1996 tarihinden bu yana toplam 2.148.600 + kere ziyaret edilmiştir.