Aziz Nesin 92 Yaşında?
Deutsch - Almanca

Hallo Freunde,

leider können wir den obigen Text nicht wortgenau übersetzen. Um es verständlich zu machen, müssten wir dazu die ganzen Zeitungartikel auch mitübersetzen. Dies wäre ein zu großer Aufwand. In den Artikeln wird behauptet, dass Aziz Nesin ein Agent des türkischen Geheimdienstes (MIT) und FöNes ein Agentenverein des Bundesnachrichtendienstes (BND) sei.
Damit setzt sich der obige Text in ironischer Weise auseinander. Nichts desto trotz möchten wir euch mitteilen, daß wir am 22.12.2007 ab 20.00 Uhr im Nachbarschaftsheim KIDÖP, 12161 Berlin, Holsteinische Str. 30, eine Geburtstags- und Gedenkfeier anläßlich des 92. Geburtstages von Aziz Nesin veranstalten.

Wir erwarten euch dazu herzlich, um somit eine größere Zahl von Aziz-Nesin-Agenten zu aquirieren.

Liebe Grüße

Hasan Çötok

Türkçe - Türkisch

Merhaba dostlar,

bu davetiyeyi Aziz Nesin yaşasaydı mizahiyla böyle mi yazardı bilemiyoruz. Tüm gayemiz birazcık olsun onun mizahina yaklaştırmak oldu. Eksikli veya yanlışlı olduysa, şimdiden af ola....

öncelikle sizleri en içten Aziz Nesin Vakfının ajanlığıyla selamlıyoruz...

Hepimiz biliyoruz ki, MİT ajanı Aziz Nesin (bkz. Link: HaberTürk.com) yaşasaydı 20.12.2007 de 92. yaşına basmış olacaktı. Onun meslektaşı ve yoldaşı olan Nesin Vakfı Destekleme Derneği / FöNes (bkz. Link: Zaman.com.tr) olarak bizler, bu degerli MİT ajanını 92. yaşgününüde anmak istedik. Bu bağlamda, ekde de görebileceğiniz gibi, 22.12.2007 de saat 20.00'den itibaren KIDÖP, 12161 Berlin, Holsteinische Str. 30 adresinde bir yaşgünü anması düzenliyoruz. Bu anmanın genel sahne kordinasyonunu ve tiyatro sunularını, tiyatro ve sahne ajanlarımızdan sayın Hülya Karci, Niyazi ve Durmuş Çakmak yapacak. Ayrıca müzik ajanlarımızdan Taner Akyol arkadaş saz çalacak. Nesin Vakfında 1 yıl ajanlık pratiğiyle sayın Çığır Özyurt ve arkadaşı Ahmet Schah sahne alacak. Nesin Vakfı'nda nasıl ajanlık yapılacağını sizlere detaylarıyla sayın Moritz Schelke ve diğer ajanlarımız anlatacak. Eski ajanlardan İlhan Emirli ise Aziz Nesin'den birkaç ajanca şiir okuyacak.

Bir de üstüne üstlük bir tombolamız var.

En büyük ödül nedir bilmek istemez misiniz???

Tahmin edemediniz ama, biz şimdiden söyleyelim:

İstanbul Çatalca'da bulunan merkez üssümüzde iki kişiye bir hafta özel eğitim.

Hem de hersey dahil, hatta yerli ve yabancı içkiler de.

Evet dostlar,

bu kadar ajanlıklar içersinde etkinliğmize

BND Başkanı sayın Ernst Uhrlau,

MİT Müsteşarı sayın Emre Taner

ve hatta CIA Başkanı sayın Michael Hayden'ın

katılcağını umuyor ve sizleri de bu ajanlığa davet ediyor ve destek vereceğinize şimdiden inanıyoruz.

Sevgili, saygılı ve ajanlı selamlarımla

Hasan Çötok

KimKimdir Alfabetik İsim Listesi (Adı ve Soyadının ilk harfine göre):

A - B - C - Ç - D - E - F - G - H - I - İ - J - K - L - M - N - O - Ö - Q - P - R - S - Ş - T - U - Ü - V - X - W - Y - Z

© AYPA - KimKimdir.de sitesi 01.08.2006-31.01.2007 tarihleri arasında toplam 30.000 kere ziyaret edilmiştir. 12.12.2007 tarihinde bu sayfaya yeni bir sayaç yüklenmiştir:
/