Hüseyin Arda
Deutsch - Almanca Türkçe - Türkisch
BALD AUCH IN DEUTSCHER SPRACHE -
Alle Rechte vorbehalten. (19.08.2007 - © AYPA)
(Tüm hakları saklıdır 19.08.2007 - © AYPA)

Çeliğe hayat veriyor

Almanya Berlin'de yaşayan Hüseyin Arda, çelik ve hurda demirlerden yaptığı çeşitli sanat eserleriyle kendinden söz ettiriyor.

Başkentte aynı zamanda sanatçılar sokağı olarak da bilinen Mitte ilçesindeki Oranienburger Tor'da alternatif sanatçıları barındıran 'Tachales' adlı binada atölyesi bulunan Arda'nın yapıtları büyük ilgi görüyor. Yaptığı dev çelik heykellerin yanı sıra, çelik portreler ve çeşitli figürleri atölyesini ziyaret edenlerin yanında yapan Arda'nın bir çok yapıtı başkentin büyük kuruluşları tarafından alınarak sergileniyor.

Çelik ve hurda demirlerden yapılan heykellerin başlangıçta soğuk gibi göründüğünü belirten Arda, 'Ancak önemli olan yapılan esere o ruhu ve derinliği kazandırmak. Çelik yapıtlar son yıllarda modern sanatın bir parçası haline geldi. Yaptıklarımızın dev kuruluşlar ve koleksiyoncular tarafından ilgi görmesi ise bir Türk sanatçısı olarak gurur veriyor'' dedi.

© Hürriyet - 19.08.2007 - Aydın ULUN / BERLIN


  • KimKimdir Alfabetik İsim Listesi (Adı ve Soyadının ilk harfine göre):
  • A - B - C - Ç - D - E - F - G - H - I - İ - J - K - L - M - N - O - Ö - Q - P - R - S - Ş - T - U - Ü - V - X - W - Y - Z


KimKimdir.de sitesi 22.08.2006-31.01.2007 tarihleri arasında toplam 30.000 kere ziyaret edilmiştir. 19.08.2007 tarihinde bu sayfaya yeni bir sayaç yüklenmiştir: /