Remzi Kaplan
Deutsch - Almanca Türkçe - Türkisch
BALD AUCH IN DEUTSCHER SPRACHE - Alle Rechte vorbehalten. (22.08.2006 - © AYPA) (Tüm hakları saklıdır 22.08.2006 - © AYPA)
TDU YÖNETİMİ KAPLAN'A EMANET

Berlin-Brandenburg Türk Alman İşadamları Birliği TDU'da yapılan genel kurulda, işadamı Remzi Kaplan ve ekibi yönetime seçildi. Kaplan seçimde 147 oy alırken, diğer başkan adayı Nihat Sorgeç ise 82 oy alabildi. Sorgeç'in listesinden üç isim ise, yönetime yedek üye olarak seçildi.

ALMANYA'da Berlin-Brandenburg Türk Alman İşadamları Birliği’nin (TDU) yeni başkanı Remzi Kaplan oldu. Remzi Kaplan Berlin’de aylar öncesinden konuşulmaya başlanan TDU genel kurulunda 147 oyla üyelerden en fazla oy alarak yönetim kuruluna seçildi. Önceki gün Mercedes binasındaki oval ofiste yapılan TDU genel kurulunda ise Nihat Sorgeç ve ekibinden hiçbiri yönetim kuruluna seçilmeyi başaramadı. Remzi Kaplan genel kurulda yapılan seçimde 147 oyla en yüksek rakama ulaşırken, diğer başkan adayı Nihat Sorgeç ise 82 oy aldı.

KAPLAN'IN EKİBİ

Tamamı Remzi Kaplan’ın ekibinden oluşan ve TDU’nun iki yıllığına seçilen yeni yönetim kurulu şu isimleren oluştu: Hediye Erdem (136 oy), Ahmet Ersöz (133), Dr.Kemal Ertekin (130), Oktay Ataş (121), Uwe Lange (121), Hakan Autmann (113), Aytaç Demir (98), Cezmi Çelik (98), Durmuş Ali Matur (98), Dursun Şahin (93). Nihat Sorgeç'in listesinde yer alan isimlerden Tamer Akkılıç 84 oyla ilk 1. yedek, 82 oyla Nihat Sorgeç 2. yedek ile 75'er oy alan Suat Bakır ve Tamer Ergün'den biri 3. yedek üye olarak yönetime seçildi.

İKİ LİSTE YARIŞTI

TDU genel kurulunda divan üyeliğini Berlin Brandenburg Türkiye Toplumu Sözcüsü Safter Çınar, Berlin Türk Cemaati Başkanı Taciddin Yatkın, Berlin Atatürkçü Düşünce Derneği yönetim kurulu üyesi Ayla Kühl ve THY Acentası sahibi Paşa Güven yaptı. Nihat Sorgeç ve Remzi Kaplan önderliğinde toplam 22 aday iki liste halinde seçimlere girerken, bağımsız aday olarak yarışan Ekrem Özdemir 34 ve Dursun Yiğit de 21 oy aldı. Seçimlerde 203 geçerli oy sayıldı. Önceki dönemlere göre çok daha fazla üyenin iştirak etmesine rağmen, 82 vekalet oy kullanıldı. Vekalet oyların büyük çoğunluğu ise Remzi Kaplan ve ekibi tarafından kullanıldı.

SÖZÜMÜZÜ TUTACAĞIZ

Yaklaşık 9 saatlik genel kurul maratonundan sonra seçimleri kazanan Remzi Kaplan, seçimlerden önce verdikleri bütün sözleri iki yıllık çalışma döneminde gerçekleştireceklerini kaydetti. "Başta eşime ve aileme olmak üzere desteklerinden dolayı herekese teşekkür ediyorum" diyen Remzi Kaplan, "Bu ekibini başarılı olacağına inanıyorum. TDU üyelerine söz verdik. Verdiğimiz sözleri bu iki yıl içinde gerçekleştireceğiz. Yapacağımızı vaat ettiğimiz hiç bir konuda taviz vermeyeceğiz ve hepsini eksiksiz gerçekleştireceğiz. Bütün emeği geçen arkadaşlara çok teşekkür ediyorum" dedi. TDU başkanlığına adaylığı ilk kez açıklayan ve 11 kişilik ekibiyle profesyonel bir çalışma yürüten Nihat Sorgeç, seçimler sonrası, Remzi Kaplan’a başarılar diledi.

YARDIMA HAZIRIZ

Her konuda yeni yönetime yardıma hazır olduklarını belirten Sorgeç, "TDU’dan ayrılmayı düşünüyor musunuz?" şeklindeki bir soruyu, "Baştan söylediğimiz gibi TDU’ya zarar verecek hiç bir şey yapılmaması lazım. TDU hepimizin kurumudur. Bu bir seçim yarışıdır, bir hizmet yarışıdır. Kazanmak da var kaybetmek de var. Tabii ki üzgünüz. Demek ki yeteri kadar vizyonumuzu, çalışma grubumuzu tanıtamadık. Bireysel çalışmaları yeteri kadar yapamadık. Üyelerin kararlarına saygılıyız' dedi. Nihat Sorgeç, vekalet oyların seçimlerde etkili olduğunu da ifade ederken, „Gördüğüm kadarıyla onların vekaletnameleri daha fazlaydı. Tebrik ederiz. O konuda iyi çalıştılar' dedi.

(c) Hürriyet - 10.06.2007 - Aydın ULUN - Murat TOSUN / BERLİN


  • KimKimdir Alfabetik İsim Listesi (Adı ve Soyadının ilk harfine göre):
  • A - B - C - Ç - D - E - F - G - H - I - İ - J - K - L - M - N - O - Ö - Q - P - R - S - Ş - T - U - Ü - V - X - W - Y - Z


KimKimdir.de sitesi 22.08.2006-31.01.2007 tarihleri arasında toplam 30.000 kere ziyaret edilmiştir. 01.02.2007 tarihinde bu sayfaya yeni bir sayaç yüklenmiştir: /